RSS

MAMAK İÇİN EĞİTİM MESAİSİ ÇALIŞKAN İL GENEL MECLİSİ…

02 Aug

Mamak’ın İl Genel Meclis Üyeleri Bölgede İyi Bir Eğitim İçin Seferber Oldu.

  Mamak bölgesine yeni okullar kazandırmak için yoğun mesai harcayan Mamak’ın il genel meclis üyeleri, il meclisinde yoğun uğraşlar veriyor. İl genel meclis üyeleri Harun Başkuyu, Necla Bitik, Nazım Bilgen, Mehmet Kalyoncuoğlu’nun önergeleriyle Mamak’ın değişik bölgelerine kısa sürede birçok okul kazandırılmış ve halen inşaati devam eden okullar mevcut olmakla birlikte bölgeye yeni okulların kazandırılacağı da bildirildi. İl genel meclis üyeleri birlik ve beraberliği sağlayarak kollektif bir şekilde Mamak için çalıştıklarını göstererek. 2004 yılında derslik başına 85-90 öğrenci düşerken  İl genel meclis üyeleri Harun Başkuyu, Necla Bitik, Nazım Bilgen, Mehmet Kalyoncuoğlu’nun önergelerinin ardından yapılan bu okullarda derslik başına öğrenci sayısı 35-40’a düştüğü ifade edildi.

Boğaziçi bölgesinde 26 derslikli bir okulu 6 aylık gibi kısa bir sürede teslim ederek il genel meclis üyeleri bir rekora imza attılar. İnşaati devam eden 32 derslikli Süleyman Nazif ilköğretim okulunun ise önümüzdeki sene ocak-şubat aylarında biteceğinin de müjdesini veren Harun Başkuyu: “Ankara’ya ve Mamak bölgemize yeni okullar yeni kompleksler kazandırmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz.” dedi.

Gençlik Spor il müdürlüğünün yatırımıyla yine Mamak’ın il genel meclis üyelerinin önergesiyle yapılan 500 kişilik spor kompleksi ise Mamaklı gençlere hizmet vermektedir. Başkuyu bu gibi çalışmaların daima takipcisi olacaklarını belirterek, “Önemli olan Mamak’ımıza bir şeyler kazandırmaktır.”dedi. Ve bizimle okulları ve spor alanları gezerek bize geniş bilgi verdi.

                                                                                                         Haber: Osman Akdoğan 

                                                                                                         Fotoğraf:Batuhan Özpek

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 2, 2012 in Haber

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: