RSS

MAMAK BAZ İSTASYONU İÇİN SAVAŞIYOR

31 Jul

 Mamak’ın General Zeki Doğan Mahallesine Baz istasyonu Kurmak İsteyen Belediye Ekiplerine Mahalle Halkı Tepki Gösterdi, Mahalleli Açılan Çukurları Kapattı.

   Sabahın ilk saatlerinde Mamak’ın General Zeki Doğan mahallesinde ki  iki ayrı parkta kurulmak istenen baz istasyonlarına mahalle sakinleri tepki gösterdi.  Parka baz istasyonu kurdurmak istemeyen vatandaşlar kendi çabalarıyla saat 6.30’da belediye tarafından açılan çukurları kapatmaya çalıştılar. Genci, yaşlısı ile çukura toprak atan mahalle sakinleri yaşam alanlarında baz istasyonu kurulmasına karşı olduklarını ifade ederek idarecileri sert dille eleştirdiler.

Alana gelen Mamak belediyesi meclis üyesi Yusuf Sağlık ve Mamak Halk Evleri temsilcileri de vatandaşla beraber çukurları doldurmaya çalıştı. Büyükşehir belediyesi ve Mamak Belediyesini ağır sözlerle eleştiren grup General Zeki Doğan parkına da kurulmak istenen baz istasyonunun haberini alınca bölgeye intikal ettiler. Belediye meclis üyesi, Halk evleri ve mahalle sakinleri kazı yapan iş makinasını durdurmak isteyince Güvenlik güçleri müdahale etti. Çalışmanın durdurulmasını isteyen  vatandaşlar Kaymakamlığa telefon açtı. Bir süre sonra Kaymakamlıktan gelen emirle Park alanına yapılan kazı durdurularak başka bir güne ertelendi. Sağlık, Baz istasyonlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararlarının alındığını ve Kaymakamlığın bunu yerine getirmesi gerektiğini söyleyerek tekrardan bu konuyla ilgili dava açılacağını ifade etti. Olay iş makinalarının bölgeden kaldırılmasının ardından son buldu.

                                                                                                                     HABER: Osman AKDOĞAN

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 31, 2012 in Haber

 

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: