RSS

MAMAK’IN KADIN MUHTARI İŞ BAŞINDA

30 Jul

Tuzluçayır’ın Sevecen,Güler Yüzlü Mahalle Muhtarı Mahallesinde Güzel Şeyler Yapıyor.

    Mamak’ın Tuzluçayır semtinin muhtarı Güzel Öcal kalıplaşmış muhtarlık çalışmalarını bırakıp mahalle vatandaşlarına daha sıcak kanlı ve güler yüzlü yaklaşıyor.

Dört erkek muhtar adayının içinden sıyrılarak ”kadından muhtar mı olur ?” gibi sözlere inat, oturduğu koltuğun hakkını veren muhtar vatandaşlara güler yüzlü hizmet vermeyi hedef ediniyor. Muhtarlığın sadece bir kaç işlem yapmanın ötesinde gelen vatandaşın güler yüzlü karşılanıp mutlu ayrıldığını görmenin muhtarlar ve yöneticiler için tek amaç olması gerektiğini altını çizerek belirtti.

Mamak bölgesinde yedi (7) kadın muhtarın olduğunu söyleyerek kadınların daha titiz ve düzenli olduğunu ifade eden Öcal, ”İlçemizde kadın muhtar sayısı giderek çoğalıyor biz kadınlar olarak insanlara yaklaşımımız daha farklı ve insanlar çekinmeden her türlü sorununu bize aktarıyor bizde elimizden geldiğinin fazlasını hizmet olarak vatandaşlarımıza aktarıyoruz” dedi. Ayrıca ilçede ki kadın muhtarlar olarak her zaman birbirleriyle iletişim içerisinde olduklarını ”annelik dürtüsünün” verdiği o şefkatle her şeyi daha inceden inceye hesapladıklarını ve hep bu şekilde çalıştıklarını dile getiren Öcal, toplumun kendilerini artık benimsediklerini kendilerine alıştıklarını söyledi.

Geçenlerde muhtarlık binasının mutfak demirlerini kırıp hırsızın muhtarlık binasına girmesiyle cüzdanı çalınan Öcal, tedbir amaçlı bir polis arkadaşının hediye ettiği biber gazını da yanında bulundurmayı ihmal etmiyor.

Haber: Batuhan ÖZPEK

Fotoğraf: Osman AKDOĞAN

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on July 30, 2012 in Haber

 

Tags: , , , , ,

One response to “MAMAK’IN KADIN MUHTARI İŞ BAŞINDA

  1. feramus pektas

    August 1, 2012 at 8:18 am

    Sahsen kisa zaman tanimama ragmen unutamayacagim guler yuzu vardi sanki dunya dertlerini bitirmis ben gulumsemessem kimse gulmez der gibi hem kadinin elinin degdigi hersey daha temiz ve guzel hanim gibi guzel saygilar

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: